Čo vám prezradí, že váš výťah treba vymeniť?

Čo vám prezradí, že váš výťah treba vymeniť?

Čo vám prezradí, že váš výťah treba vymeniť?

Nie je nič horšie ako po stlačení čísla pri nástupe do výťahu zaváhať. Nemali sme radšej použiť  schody? Výťahy sa časom opotrebujú, o tom niet pochýb. Ako však vieme, že servis nie je dostatočným riešením? Prinášame vám tri hlavné signály, že je čas pouvažovať nad novým výťahom.

Spomaľovanie

Možno ste si všimli zmeny v rýchlosti vášho výťahu. To môže byť prvým znamením, že treba rozmýšľať o jeho výmene. Najrýchlejšie sa výťahy znehodnotia v administratívnych budovách. Používa ich tu deň čo deň viac ľudí súčasne. Využitie výťahu naplno jeho stav zhoršuje.

Porucha bŕzd

Keď výťah zastavuje pár centimentrov pod alebo nad podlažím, zbystrite. Brzdy nie sú v úplnom poriadku. Môže to viesť k zakopnutiam, prípadne pádom. Takéto situácie sú len začiatkom, ak sú výťahy v budove príliš používané. Dajte opraviť brzdy a myslite aj na kontrolu celého výťahu.

Neustále poruchy

Ak výťah odmieta fungovať, dvere ostávajú otvorené alebo sa nechcú zavrieť a mnoho podobných závad v priebehu krátkej doby, je výťah pravdepodobne na konci svojej životnosti. Sgnálom, že by sme ho mali vymeniť je práve časté kazenie. Nezáleží na tom koľkokrát ste ho dali opraviť, alebo skontrolovať jeho stav, výťah je na tom stále horšie. Až si nakoniec uvedomíte, že treba hľadať náhradu.

Ak ste sa už rozhodli, že výťah date vymeniť, je čas upozorniť obyvateľov bytov alebo administratívnej budovy, v ktorej výmenu prevediete. Pre pohodlie nájomníkov, ktorí bývajú na najyšších podlažiach, to radostnou správou nebude. Odporúčame preto pravidelný servis výťahov ešte predtým, ako sa tieto signály stihnú objaviť. Malé opravy sa dajú ľahšie naplánovať a nezaberajú veľa času. V prípade častých menších porúch je riešením aj modernizácia výťahu.

späť na zoznam

© Baryt, s.r.o., All rights reserved 2015