Modernizácia výťahu

PREČO MODERNIZOVAŤ

Zvýšená bezpečnosť

Staršie výťahy sú veľmi často v nesúlade s aktuálnymi normami a predpismi, a ich prevádzka môže byť často riziková. Aj napriek drobným opravám a výmenám niektorých súčiastok počas životného cyklu, sa každý starý výťah dostane do stavu v ktorom je jeho modernizácia nevyhnutnosťou, nie luxusom.

Ekonomická výhodnosť

Modernizovaný výťah výrazne šetrí prostriedky na jeho prevádzku. Výmenou motora je možné ušetriť až 50% nákladov na spotrebu elektrickej energie. Znížená poruchovosť šetrí náklady údržbu. Väčšia kabína, či väčšia nosnosť alebo zber smerom dole zvyšujú prepravnú efektivitu.

Kvalita a komfort

Krajší, väčší, rýchlejší, tichší a spoľahlivejší. Vďaka moderným materiálom aj ľahší a odolnejší. Zmena môže byť dramatická a pre všetkých nájomcov pozitívna. Pocit strachu pri nástupe do vŕzgajúceho starého výťahu bude vymenený za radosť z rýchlej a komfortnej jazdy.

ETAPY MODERNIZÁCIE

1 týždeň

Výmena rozvádzača

1. ETAPA

Postupná modernizácia začína výmenou pôvodného rozvádzača za rozvádzač s frekvenčným meničom. Po jeho výmene môže zostať vybavenie výťahu v pôvodnom vyhotovení. Zníži sa spotreba elektrickej energie o 30%, výťah má plynulý rozjazd a dojazd, zvýši sa presnosť  zastavovania kabíny výťahu v staniciach.

1 mesiac

Výmena kabíny výťahu

2.ETAPA

V ďalšej etape dochádza ku výmene výťahovej kabíny. Zákazník si vyberie typ kabíny a prispôsobí si ju zvolenými doplnkami. Súčasťou výmeny je aj ovládač vo vnútri kabíny ako vonkajší privolávač. Rovnako je vymenený aj pohon dverí kabíny.

2 mesiace

Výmena stroja

3.ETAPA

Výmena výťahového stroja má najväčší vplyv na úsporu elektrickej energie. Zníženie nákladov sa pohybuje okolo 50%. Možnosťou je aj renovácia, alebo generálna oprava starého stroja. Optimálne riešenie volíme vždy na základe konkrétnej situácie

3.-4. mesiac

Výmena dverí

4.ETAPA

Výmena dverí je nutná vzhľadom na európske normy. Je možné inštalovať dvere aj to starej zárubne ale my doporučujeme kompletnú výmenu šachtových dvier.ČIASTOČNÉ ÚPRAVY VÝŤAHOV

Náhrada rozvádzača - adaptér

Z dôvodu skončenia výroby náhradných dielov odporúčame výmenu zastaraných reléových rozvádzačov. Vieme opraviť reléový rozvádzač, aj vymeniť opotrebované relé, ale celkový chod rozvádzača nebude stabilný nakoľko sú v ňom desiatky ďalších vzájomne prepojených opotrebovaných relé. Vhodnejším a lacnejším riešením je náhrada reléového rozvádzača za adaptér.

Montáž sa vykonáva do pôvodného rozvádzača, celá reléová časť bude nahradená mikroprocesorovým riadením. Adaptéry sú určené pre rekonštrukcie starých reléových rozvádzačov. Nové mikroprocesorové riadenie plne nahradí a predbehne pôvodné reléové riadenie. Adaptéry je možné spojiť do duplexného riadenia, alebo systému blokovania súbežných jázd.

Ponúkame:

  • Adaptéry DR 10 - pre jednorýchlostné výťahy typu VRN 3, VKR 40, VCN 3.9
  • Adaptéry DA 01 - pre dvojrýchlostné výťahy SP 40
  • Adaptéry DA 03 - pre dvojrýchlostné výťahy RND

Výhoda: cena
Nevýhoda: Nie je pripravený na postupnú modernizáciu výťahu

Výmena obloženia kabíny

V prípade poškodenia vnútorného vybavenia výťahu zabezpečíme výmenu obloženia výťahovej kabíny. Starú drevenú kabínu zameníme za plechovú. Farbu vyhotovenia ako aj doplnky si vyberá zákazník.

Výmenou kabíny odstránime rohovú časť za ovládačom a získame mierne zväčšenú podlahovú plochu, ktorú ocenia najmä mamičky s kočíkmi.

Kabíny výťahov dodávame vo vyhotovení:

Steny sú z ohýbaných plechov. Povrchová úprava KOMAXIT 100 odtieňov. Osvetlenie kabín je bodové halogénové umiestnené na nerezovom páse. Podlaha je vo vyhotovení ALTRO - odtieň si vyberá zákazník podľa ponuky. Nerezové doplnky - časti kabíny okolo vstupu sú nerezové. Pod zrkadlom oproti vstupu sa nachádza nerezové madlo. Podlaha Altro je ukončená nerezovou lištou. Kabínový ovládač výťahu je nerezový.


Výmena ovládačov

Do nových kabín výťahov dodávame kabínové ovládače s displejom ukazujúcim smer pohybu výťahu a poschodia. Ovládače umožňujú potvrdenie voľby a na požiadanie vykonáme montáž DEK systému.

Nové tlačidlové ovládače sú určené ako náhrady doteraz používaných tlačidiel, ale ako aj tlačidlá k novým rozvádzačom firmy Rozvadeče Vsetín.

Aj pri adaptéroch, ktoré sú náhradou za reléový rozvádzač je možné zobrazovanie informácií na displeji nielen na kabínovom ovládači, ale aj na vonkajších privolávačoch.
© Baryt, s.r.o., All rights reserved 2015